SZKOŁA PODSTAWOWA W ZŁOTNIKU

 

ADRES: Szkoła Podstawowa w Złotniku 68-200 Żary     TEL: (68) 3741285      E-MAIL: sp-zlotnik@o2.pl

TUTAJ ZNAJDZIESZ WSZYSTKIE OGŁOSZENIA SZKOLNE, INFORMACJE O  KONKURSACH, IMPREZACH.
STRONA GŁÓWNA>>KRONIKA SZKOLNA 2005/06

 

 


21. 06. 2007r.
Bal pożegnalny klasy VI


24. 05. 2007r.
IV GMINNE PLENEROWE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE „KALEJDOSKOP”
Nasza drużyna w składzie:
-     Dominik Koman- kl. I
-     Arkadiusz Jabłoński- kl. II
-     Mariusz Jabłoński- kl. III
pod opieką p. Anny Muły uczestniczyła 24.05.2007r. w IV GMINNYCH PLENEROWYCH SPOTKANIACH ARTYSTYCZNYCH „KALEJDOSKOP” w Biedrzychowicach. Uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę w dziedzinie symetrii, a także wykonywali przepiękne pracę z papieru pt. „Kalejdoskop”. Nasza drużyna świetnie przygotowana w ostatecznej klasyfikacji zajęła zaszczytne II miejsce. Wróciliśmy zadowoleni i szczęśliwi z pięknymi dyplomami i nagrodami.


10. 05. 2007r.
Gminny Konkurs Ortograficzny
          10.05.2007r. w naszej szkole odbył się VII Gminny Konkurs Ortograficzny. Udział brało 8 szkół: SP Złotnik, SP Grabik, SP Mirostowice Dlnolne, SP Sieniawa Żarska, SP Bieniów, SP Olbrachtów, SP Olszyniec, SP Lubanice. Drużyna z każdej szkoły składała się z 4 osób. Naszą szkołę reprezentowali: Mariusz Jabłoński- kl. III, Klaudia Ślęczka- kl. III, Patrycja Krasowska- kl. lV, Agata Nogalska- kl. VI. Uczestnicy rozwiązywali testy w grupach wiekowych kl. I - III i kl. IV - VI.
Drugą konkurencją były ćwiczenia rozwiązywane przez całą drużynę, reprezentującą szkołę.
Ostatecznie I miejsce zajęła SP w Olbrachtowie , II miejsce- SP Złotnik, III miejsce SP Sieniawa Żarska.KONKURS WIEDZY O REGIONIE
III miejsce uzyskała drużyna w składzie:
-     Paulina Bryjak kl. IV
-     Marta Kuczak kl. IV
-     Natalia Rewaj kl. IV
na konkursie Wiedzy o Regionie w Olbrachtowie. Hasłem przewodnim były cztery pory roku na wsi i przysłowia z nim związane. Zawody rozpoczęły się od przedstawienia folkloru prezentującego Gmin e Żary. Nasz przewodnik multimedialny po Ziemi Żarskiej otrzymał maksymalną liczbę punktów.


24. 04. 2007r.
X GMINNY SEJMIK EKOLOGICZNY
          X GMINNY SEJMIK EKOLOGICZNY odbył się 24.04.2007r. w Lubanicach. W tym roku hasłem przewodnim był temat: „Czy turystyka zagraża przyrodzie?”. Drużyna ze Złotnika w składzie:
-     Mateusz Muła kl. III
-     Agnieszka Muńko kl. IV
-     Alicja Kaźmierczak kl. V
-     Agata Nogalska kl. VI
-     Bożena Budasz kl. VI
-     Bartosz Hećman kl.VI
uczestniczyła m.in. w ekogrze „korzyści z agroturystyki”, „Jak wędrować po obszarach chronionych?", „Wędrówka z mapą”. Przygotowana została także specjalna piosenka „Turystyczny rower”, którą wykonały dziewczęta z drużyny. Efekt końcowy sejmiku - IV miejsce.


12. 04. 2007r.
SPRAWDZIAN KL. VI
          Uczniowie kl. VI 12.04.2007r. przystąpili do sprawdzianu kompetencji uczniów kończących szkołę podstawową. Odświętnie ubrani z głowami pełnymi wiedzy o 09:00 rozpoczęli test. Opinie po sprawdzianie były różne, jednak dominowało przekonanie, że temat pt. „W szkole” był przyjazny uczniom, choć niektóre zadania jak zawsze były trudne. Na szczęście stres już minął, a teraz wszyscy czekamy na wyniki.


02. 04. 2007r.
Rocznica śmierci Jana Pawła II.
          Obchody II rocznicy śmierci Jana Pawła II miały w naszej szkole uroczysty charakter. Przygotowana została specjalna gazetka, zapalono znicz, a Cała społeczność szkoły zebrała się na apelu szkolnym. Wszyscy zaśpiewaliśmy pieśń o „Białym Pasterzu”. Pani katechetka przypomniała w datach życie papieża. Z taśm popłynęły słowa Jana Pawła II. Wszyscy byliśmy zasłuchani i bardzo skoncentrowani. Dziewczęta z kl. IV - zespół Precelki - przygotowały piosenkę na tę uroczystość. Na koniec wszyscy odśpiewaliśmy „Barkę”. Ten dzień wszyscy pamiętamy i cieszymy się, że możemy go wspólnie obchodzić pamiętając o naszym dobrym papieżu.KONKURS „UWAGA! POŻAR!”
          Konkurs zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury w Żarach. Celem konkursu było propagowanie profilaktyki przeciwpożarowej. W naszej szkole udział wzięli chętni uczniowie z klas: O, I, II, III.„Wypieki i plastyka obrzędowa”
          Organizatorem konkursu powiatowego był Starosta Powiatu Żarskiego i Wójt Gminy Żary. Konkurs był adresowany do dzieci na wszystkich etapach kształcenia oraz dorosłych z powiatu żarskiego. Cel konkursu to kultywowanie tradycji świąt Wielkanocnych. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przystąpili do konkursu.Konkurs plastyczny.
          PTTK Oddział Powiatu Żarskiego był organizatorem Konkursu Fotograficzno- Plastycznego pt. „Piękno Ziemi Żarskiej”. Zwycięzcą konkursu na etapie powiatowym w kategorii wiekowej 10-11 lat została Paulina Bryjak.


13. 03. 2007r.
SUKCESY SPORTOWE
          13.03.2007r. odbył się gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej. Dziewczęta odniosły wielki sukces zajmując I miejsce. Trochę gorzej poszło chłopcom, którzy zajęli III miejsce.
Jak się mówi: „Trening czyni mistrza”!!Konkurs "Jaka to bajka?"
          Pani J. Muńko zorganizowała konkurs dla dzieci pt. „Jaka to bajka”. Celem konkursu było stworzenie zachęcającej do odwiedzin w bibliotece przyjaznej atmosfery. Zaznajomienie dzieci z regulaminem biblioteki i wyrobienie nawyku identyfikowania książki (autor, tytuł). Do konkursu przystąpiło 27 dzieci z różnych klas. Zabawa bardzo się podobała, ponieważ pytania były ciekawe i zabawne. Uczniowie chętnie odpowiadali i chwalili się swoją znajomością treści książek.
Na wyróżnienie zasłużyły: Jachira Wiktoria - kl.0, Rewaj Marta kl.I.KONKURS WIEDZY NA TEMAT HYMNU PAŃSTWOWEGO
          Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs wiedzy na temat hymnu państwowego. Pytania dotyczyły między innymi znajomości treści hymnu autora, tytułu muzyki. W konkursie wzięły udział kl.IV, kl.V i kl.VI. Najlepszą znajomością hymnu może pochwalić się kl. IV, która zajęła I miejsce.WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „UNIA EURPEJSKA W TWOICH OCZACH”.
Organizatorem konkursu było Biuro Poselskie Eurodeputowanego Jana Kułakowskiego z Poznania. Celem konkursu było:
-    zapoznanie uczniów z państwami Unii Europejskiej
-    rozwijanie zdolności plastycznych
-    zaangażowanie dzieci i młodzieży w działalność twórczą
W konkursie na etapie szkolnym brało udział 25 uczniów. Do kolejnego etapu z naszej szkoły zakwalifikowano 5 prac.

1.    Kozik Kinga
2.    Graczyk Kalinka
3.    Rewaj Małgorzata
4.    Krasowska Justyna
5.    Siemińska Paulina

Ogólnie na konkurs napłynęło 2000 prac.
Uczennica klasy VI, Kinga Kozik, została LAUREATKĄ I MIEJSCA w kategorii klas IV-VI.OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTAĆ BAJKOWA”.
          Organizatorem konkursu była VECTRA S.A. z siedzibą w Gdyni program dziecięcy MINIMINI.
Celem konkursu było:
-    rozwijanie wyobraźni plastycznej
-    wpływanie przez sztukę na emocje
-    propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży
-    zachęcanie do oglądania ciekawych programów telewizyjnych
-    poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych
Do konkursu zgłoszono 15 prac.KONKURS PALSTYCZNY "BEZPIECZEŃSTWO DLA WSZYSTKICH”.
          Organizatorem konkursu był koncern Renault Polska przy wsparciu Dyrekcji do spraw Bezpieczeństwa i Ruchu Drogowego. Celem konkursu było uwzględnienie głosu dzieci i młodzieży w dyskusji nad bezpieczeństwem drogowym, ich spojrzenia oraz opinii. Podniesienie świadomości komunikacyjnej najmłodszych oraz ograniczenie liczby wypadków drogowych z udziałem dzieci i młodzieży.

Do konkursu zgłoszono 7 prac:
1.   Krystian Tymiński
2.   Paweł Najdek
3.   Joanna Białczyk
4.   Rafał Korycki
5.   Agnieszka Muńko
6.   Kinga Kozik


15. 02. 2007r.
Konkurs matematyczny OXFORD.
          W I półroczu roku szkolnego 2006/2007 w szkole odbył się konkurs matematyczny OXWORD: „TEST MATEMATYKA PLUS”. W konkursie brało udział 17 uczniów:
klasa III - 6 osób
klasa IV - 6 osób
klasa V - 1 osoba
klasa VI - 4 osoby

Najlepsze wyniki w szkole osiągnęli:
1.   Mateusz Muła kl. III
2.   Mariusz Jabłoński kl. III
3.   Roksana Klusek kl. III
4.   Agnieszka Muńko kl. IV
5.   Rafał Korycki kl. III
6.   Aleksandra Owad kl. IV
7.   Natalia Mazur kl. V
Wszyscy uczestnicy konkursu na apelu szkolnym otrzymali dyplomy oraz nagrody do wyboru: zegarek, płytę z filmem
„Quo vadis” lub książkę pt. „Wielka kolekcja sławnych malarzy”.


21. 03. 2007r.
TURNIEJ WIOSENNY – WITAJ WIOSNO
Cele:
-     integracja zespołu klasowego,
-     wzajemne poznanie się,
-     aktywny wypoczynek jako element zdrowego stylu życia,
-     realizacja elementów szkolnego projektu „Iskra życzliwości” w ramach kampanii „Szkoła bez przemocy” pod hasłem:
      świat jest szczęśliwy bez przemocy, zainteresowania alternatywą dla agresji,
-     stworzenie takich relacji we wspólnocie szkolnej, by wszyscy byli szczęśliwi,
-     stwarzanie okazji do kształtowania dodatnich cech charakteru - śmiałość, pewność siebie, odwaga, wiara we własne siły,
-     pobudzanie wszechstronnego rozwoju uczniów,
-     rozwijanie wrażliwości plastycznej i muzyczne,
-     rozwijanie zainteresowań i pasji,
-     wpływanie przez sztukę na kulturę uczniów oraz atmosferę szkolna.
      21.03.2007r. klasy IV - VI rywalizowały dzielnie w 12 konkurencjach, a klasy O - III miały swoje konkurencje sportowe i plastyczne. Zabawa była wyśmienita. Uroczystość była perfekcyjnie przygotowana przez panią A.Stojanowską - pomysłodawczynię szkolnego turnieju wiosennego.
      Teledyski, kolory klas, sztafeta matematyczna, konkurs „Jaka to melodia” czy konkurs piosenki ludowej dostarczyły wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.
      Zwycięstwo w turnieju odniosła kl.VI, II miejsce zajęła kl.IV, III miejsce zdobyła kl.V.


15. 02. 2007r.
Harcerski wyjazd.
          W drugim tygodniu ferii drużyna harcerska ze Złotnika postanowiła wyjechać do ośrodka harcerskiego „Leśny Dwór” w Świbnej. Byliśmy tam aż tydzień i wspaniale się bawiliśmy. Wiele też uczyliśmy się. Sześć osób otrzymało patenty na zastępowych i przybocznych. Jedzenie było wyśmienite a towarzystwo zgrane. Gdy nadszedł dzień rozstania wszyscy byli smutni i nie chcieli wracać do domu.


15. 02. 2007r.
"Trójki Giertychowskie".
          Tego dnia odbył się przegląd szkoły pod względem bezpieczeństwa dzieci oraz sprawowania nad nimi prawidłowej opieki. W skład „Trójki Giertychowskiej” wchodził przedstawiciel Kuratorium Oświaty, organu nadzorującego i policji. Odbyło się spotkanie z uczniami, rodzicami, obsługą szkoły i Radą Pedagogiczną. Szkoła w opinii uczniów i rodziców uznana została za bezpieczną. Wzmocnimy jeszcze bezpieczeństwo poprzez dodanie dodatkowego dyżuru nauczycieli.Konkurs plastyczny „Unia Europejska w Twoich oczach”
          Zainteresowanie wojewódzkim konkursem było ogromne. Z trzech województw napłynęło 1839 prac, w tym z województwa lubuskiego 318 prac. Organizatorzy wyróżnili 15 prac, a tytuł finalisty za zajęcie I miejsca przypadł naszej uczennicy klasy VI Kindze Kozik. Jest to ogromny sukces Kingi, koła plastycznego i pani opiekunki Anny Stojanowskiej.


14. 02. 2007r.
WALENTYNKI
          Ten dzień był wesoły i zabawny. W szkole funkcjonowała „poczta walentynkowa”, a po południu była dyskoteka. Konkursy i zabawy były udane. Klasa VI dobrze wszystko zorganizowała. Będziemy mieli co wspominać, zwłaszcza że wszyscy byli dla siebie mili, uprzejmi i bardzo życzliwi.


09 - 11. 02. 2007r.
Biwak harcerski „Na Dworze Króla Artura”.
         27 harcerzy uczestniczyło w 3 dniowym biwaku zorganizowanym w nasze szkole Bal u Króla Artura przybrał iście odświętną oprawę. Kodeks rycerski i etykę dworską pomogła nam z pracą nad prawem i przyrzeczeniem harcerskim. Był też turniej rycerski i uroczyste wręczenie medali dla najlepszych rycerzy i dam dworu.
Wspaniale spędziliśmy wolny czas, kształtując pewność siebie i zdobywając nowe umiejętności.


09. 02. 2006r.
FILHARMONIA
9 lutego w naszej szkole miał miejsce koncert na temat muzyki ludowej. Była to prezentacja melodii oraz kroków polskich tańców tj: Mazur, Polonez, Krakowiak, Oberek oraz Kujawiak. Występ był interesujący i przyciągający uwagę słuchaczy. To dobra okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie muzyki i polskich tańców. Na koniec muzycy i tancerze zostali nagrodzeni gromkimi brawami.


07. 02. 2006r.
PRZEDSTAWIENIE
          Dnia 7 lutego w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie pt: „Kapitan Plusk na wyspach”.
Był to wesoły teatrzyk o przygodach zabawnego i pomysłowego Kapitana. Podczas występu wszyscy obecni n sali śmiali się i doskonale się bawili.


08. 02. 2007r.
Wygrana w piłkę koszykową.
          Tego dnia w Lubsku w Ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkolnej rozegrano finał w piłce koszykowej dziewcząt szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiły zawodniczki ze Złotnika, Lubska i Łęknicy. Wygrał zespół ze Złotnika - podopieczne Andrzeja Jarosza pokonały swoje rówieśniczki z Lubska 12:4 i Łęknicy 31:0.


05. 02. 2007r.
Zwycięztwo w piłkę ręczną.
          05.02.2007r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Złotniku w ostatnich rozgrywkach Gminnej Olimpiady Młodzieży w piłkę ręczną pokonali SP w Mirostowicach Dolnych (Drużyna dziewcząt: 27:4 i drużyna chłopców: 21:10). Zdobywając Mistrzostwo Gminy zapewnili sobie udział w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży.BAL KARNAWAŁOWY
          Na uroczystym Balu Karnawałowym w Szkole Podstawowej w Złotniku bawiły się dzieci ze Złotnika, Lubomyśla i Kadłubii. Bardzo ciekawe były stroje. Bal uświetniły konkursy i słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Przy akompaniamencie orkiestry wszyscy bardzo dobrze się bawili. Uczniowie brali udział w konkursie tanecznym i muzycznym. Dodatkowo uczniowie z grupy tanecznej z naszej szkoły przedstawili swój numer popisowy.


21-22. 01. 2007r.
Dzień Babci i Dziadka.
        Na sali wiejskiej w Złotniku i świetlicy wiejskiej w Kadłubi świętowano zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie z SP Złotnik pod kierunkiem p. M.Bryjak, p. L.Kliszczak, p. M.Tomczyk- Dymańskiej przygotowali program artystyczny. Repertuar był urozmaicony. Babcie i dziadkowie mieli okazję podziwiać zdolności artystyczne swoich wnuków w tańcu, scenie góralskiej, skeczach, jasełkach, licznych wierszach i piosenkach. Wysiłek i wkład pracy w przygotowanie występu został wynagrodzony brawami i słodkim poczęstunkiem.


15. 12. 2006r.
Bajkowy turniej.
          Dnia 15.12.2006r. przedszkolaki wzięły udział w „Bajkowym turnieju”. Celem imprezy była popularyzacja literatury dziecięcej oraz podsumowaniu zdobytych przez dzieci wiadomości i umiejętności dotyczących polskich bajek i wierszy. Impreza została zorganizowana we współpracy z biblioteką. Przedszkolaki popisywały się nie tylko wiadomościami na temat bajkowych bohaterów, ale również wykonywały liczne zadania sprawnościowe. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.Najlepsi w Gminie!!
          Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w zawodach w minikoszykówce organizowanych w ramach Gminnej Spartakiady Młodzieży. Zwycięstwo odniosła zarówno drużyna dziewcząt pokonując w ostatecznym starciu drużynę z Grabika wynikiem 60:24 jak i chłopców, którzy ostatecznie pokonali Mirostowice Dolne wygrywając 41:16.
          To kolejny rok zwycięstwa naszej szkoły w gminnych zawodach - z dumą mówi pan Andrzej Jarosz - nauczyciel w-f w SP Złotnik. W powiecie mamy trudnych przeciwników. W ubiegłym roku zajęliśmy 2 miejsce. Może w tym roku nam się poszczęści, bo przygotowani jesteśmy dobrze.


06. 12. 2006r.
Spotkanie z Mikołajem!
          Dnia 6 XII 2006r. przedszkolaki oraz uczniowie klasy II wyruszyli na poszukiwanie Mikołaja do Żar. Znaleźli go w sali zabaw. Wycieczka ta dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu radosnych przeżyć i niezapomnianych wspomnień.
          Mikołaj odwiedził też inne klasy w szkole. Były też rózgi, ale niewiele. Więcej było słodkości i prezentów.


04. 12. 2006r.
Dzień Górnika.
          Z inicjatywy opiekunów Samorządu Uczniowskiego doszło w naszej szkole do spotkania pana Tomasza Zabawy - przewodnika turystycznego z Mirostowic Dolnych. To było bardzo ciekawe przeżycie. Przenieśliśmy się na chwilę w głąb sztolni i dotykaliśmy świeżo wykopanego węgla brunatnego.Przebrani w stroje górnicze chłopcy z kl.VI pomagali panu Tomaszowi. W strojach górniczych prezentowali się okazale i dostojnie. Pan przewodnik w stroju dyrektora czwartego stopnia odpowiadał na każde zadawane pytanie. Wszyscy pana słuchali z ciekawością. Na koniec wręczył pani dyrektor certyfikat, a pani dyrektor panu przewodnikowi piękne kwiaty z podziękowaniem za wspaniałą i ciekawą dla wszystkich przygodę.Gminny konkurs wiedzy o Europie.
          Dziewczyny w składzie: Agnieszka Muńko kl. IV, Martyna Bryjak kl. VI, Paulina Jędrzejewska kl. V, Patrycja Krasowska kl. IV. wywalczyły I miejsce w Gminie . Ubrane w piękne greckie stroje tańczyły Zorbę - grecki taniec ludowy. Dziewczęta były nie do pokonania w teście o Unii Europejskiej.
Gratulujemy.


01. 12. 2006r.
Zbamy o zdrowie.
          Dnia 1 XII 2006r. projekcją filmu „W krainie Zębolandii” rozpoczęła się w kl. II realizacja programu „Radosny uśmiech, radosna przyszłości”. Szkolnym koordynatorem programu jest p. Agata Balak. Do programu włączone zostały również przedszkolaki.
          Program koncentruje się na profilaktyce, buduje szacunek dzieci do samego siebie oraz uczy prawidłowych sposobów pielęgnowania jamy ustnej, dzięki którym dziecięcy uśmiech będzie trwał prze całe życie.SPOTKANIE Z TEATREM.

          Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia przedstawienia kukiełkowego „Kwiat paproci” wg Józefa Ignacego Kraszewskiego. Spektakl wystawił dla nas Teatr „Złota Kaczka”, który prowadzi Grzegorz Kmieć - absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.Uczeń na drodze.
          W naszej szkole odbyła się IV edycja Lubuskiego Konkursu wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym ph. „W Europie jeździmy bezpiecznie”. Drużyna z naszej szkoły (Patryk Rezlerski, Agnieszka Muńko, Grzegorz Kuczak) przygotowani przez p. Tomasza Muńko (współorganizatora konkursu) zdobyła wyróżnienie i została nagrodzona wspaniałym rowerem dla szkoły, nagrodami rzeczowymi i dyplomami dla uczniów. Startowało 15 drużyn z rejonu. Wszyscy otrzymali wspaniały obiad oraz nagrody ufundowane przez WORD w Zielonej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży oraz Centrum Wychowania Komunikacyjnego i Politechnicznego.


30. 11. 2006r.
Zabawy Andrzejkowe.
          Uczniowie naszej szkoły mieli okazję powróżyć sobie u „prawdziwych wróżek”. Na szkolnym korytarzu rozstawione były stoiska z wróżbami od wyboru do koloru. Zabawę przygotowała biblioteka szkolna pod opieką p.J.Muńko przy aktywnym udziale uczennic kl. VI. Nie mogło się też obyć bez prawdziwych tańców. Zabawa andrzejkowa przygotowana przez drużynę harcerzy pod opieką pana Andrzeja Jarosza i p. Aurelii Konowałów dała wiele radości i niezapomnianych chwil. Ale bawiły się nie tylko dzieci. Dla dorosłych Rada Rodziców, przy pomocy Dyrekcji i nauczycieli, przygotowała wspaniałą zabawę andrzejkową. Była licytacja, loteria fantowa, wybór króla i królowej balu, walczyk czekoladowy. Zabawa się udała a całkowity dochód wyniósł 3207zł i przeznaczony został na zakup placu zabaw dla uczniów naszej szkoły.SPOTKANIE Z TEATREM.

          Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia przedstawienia kukiełkowego „Kwiat paproci” wg Józefa Ignacego Kraszewskiego. Spektakl wystawił dla nas Teatr „Złota Kaczka”, który prowadzi Grzegorz Kmieć - absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.


Uczniowie naszej szkoły:
              Paulina Bryjak kl. IV
              Agnieszka Muńko kl. IV
              Bartek Hećman kl. VI
zostali narodzeni przez Wójta Gminy Żary za udział i ogromny wkład w przygotowaniu zdjęć i historii zabytków w miejscowości Złotnik w Gminnym Konkursie Fotograficznym „Zabytki Regionu w Twoim Obiektywie”. Prace komputerowe zdobią korytarz szkolny.
             Życzymy dalszych sukcesów.

LISTOPADOWA ROCZNICA
          W dniu 10 listopada w szkole obchodziliśmy uroczystość dnia 11 listopada: Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, następnie dzieci recytowały wiersze dotyczące rocznicy. Na koniec uroczystości wszyscy razem śpiewaliśmy legionowe pieśni. Podniosły nastrój uświadomił nam, że każdy z nas jest patriotą i tą uroczystością oddaliśmy hołd wszystkim żołnierzom walczącym dla Ojczyzny.


09. 11. 2006r.
ZHP 40 DRUŻYNA HARCERSKA „KORCZAKI” ZAPRASZA


Czuwaj!
          Drużyna została zreaktywowana 29.10.2001r.Mamy czerwone barwy drużyny, ponieważ promieniujemy miłością i ogniem do zdobywania nowych doświadczeń. Nasze motto brzmi: „Istniejesz o tyle, o ile realizujesz się w działaniu.”
          Na zbiórkach często śpiewamy, pląsamy i nieźle w piłkę gramy. Sprawności i stopnie zdobywamy, a przy tym zawsze dobry humor mamy. Z resztą sprawdź sam...
ZAPRASZAMY


09. 11. 2006r.
Spotkanie z policjantem.

Spotkanie z funkcjonariuszami policji miały klasy III i IV. W ramach programu prewencyjnego „Bezpieczeństwo dla wszystkich” uczniowie dyskutowali o potrzebie prawidłowego poruszania się po ulicy i konieczności stosowania przepisów ruchu drogowego. Uczniowie tych klas otrzymali też bardzo dobrze opracowane zeszyty o bezpieczeństwie, szkoła wzbogaciła się o nowy program profilaktyczny z kasetą video. Szkolenie przeprowadziła aspirant Rupieta.Ze szkolnej świetlicy.

          Listopadowe zajęcia terapeutyczne prowadzone przez panią Małgorzatę Bryjak odbywają się pod hasłem „Wyrażam siebie poprzez twórczość muzyczną”. Dziewczęta z klasy VI po wysłuchaniu muzyki relaksacyjnej ułożyły do niej wspaniałe teksty, które z powodzeniem będą wykorzystywane w następnych zajęciach.
          Takie zajęcia to wspaniały sposób na jesienno – zimową pluchę i poprawę samopoczucia. Spróbuj na pewno warto.


05. 11. 2006r.

Festyn z okazji św. Huberta.
          W Złotniku odbył się IV festyn z okazji św. Huberta - patrona myśliwych. Mimo fatalnej pogody, można było oglądać zawody jeździeckie i powożenie, pokazy i wybór najpiękniejszego konia w powiecie żarskim, skoki przez przeszkody, cross terenowy i pogoń za lisem. Podczas uroczystej biesiady koniarskiej - HUBERTUS 2006, z inicjatywy pana Janusza Lewandowskiego i pani Marzeny Lewandowskiej przeprowadzona została licytacja darowanych przedmiotów na rzecz potrzebujących dzieci. Szkolna Komisja Opiekuńczo - Wychowawcza kwotę tę przekazała na wsparcie finansowe operacji ucznia naszej szkoły i na wsparcie rehabilitacji innego ucznia też z naszej szkoły.


30. 10. 2006r.
Wycieczka do "Zielonego lasu".
           Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody oraz dzieci oddziału przedszkolnego miały zorganizowany przez Nadleśnictwo Lipinki lekcję na terenie ścieżki przyrodniczo-leśnej w obszarze Zielonego Lasu. Inicjatorem tej lekcji była p.A.Lechocka. Autobus zawiózł wszystkich na miejsce. Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna okazała się bardzo ciekawa, a pod opieką p.J.Gołębiewicz i p.L.Jurkowskiej dzieci czuły się bardzo dobrze. Obcowanie z przyrodą i odkrywanie jej tajemnic daje dużo radości oraz rozwija zamiłowanie do przyrody.


23. 10. 2006r.
Fotograf w naszej szkole.

          Tego dnia odwiedził naszą szkołę fotograf ze studia Migo w Warszawie. Każda klasa miała okazję zrobić sobie zdjęcie. Dawno nie było u nas fotografa, dlatego zainteresowanie było duże. Uśmiechaliśmy się, a teraz czekamy na piękne zdjęcia.


19. 10. 2006r.
Basen "Wodnik" w Żarach.

          Klasa V miał a swoje zajęcia w-f na basenie. Początkowo było bardzo tłoczno, ale potem mogliśmy spokojnie poćwiczyć. Okazuje się, że większość z nas doskonale radzi sobie w wodzie. Dobrze, że mogliśmy się sprawdzić i posłuchać wskazówek, które udzielał nam nauczyciel.SZKOLNA WYPRAWKA OD KREATORA.


          Z inicjatywy p. Dyrektor i p. Pedagog odnowiliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Społecznym „Kreator”, które już po raz kolejny organizowało akcję „Szkolna wyprawka od Kreatora”.
          Nasze działania przyniosły owoce w postaci 10 szkolnych wyprawek dla dzieci w postaci plecaków wyposażonych w niezbędne przybory szkolne. Wyprawki przeznaczone były dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
          Mamy nadzieję, że dzięki temu nauka będzie przyjemniejsza, a odrabianie lekcji łatwiejsze. Z programu „Wyprawka szkolna” również skorzystało innych 10 dzieci, które otrzymały konspekty podręczników szkolnych.


Mały Talent 2006.
          Gminny konkurs adresowany do dzieci młodszych zgromadził w Mirostowicach Dolnych wiele talentów. Nie zabrakło też naszych przedszkolaków w składzie : Katarzyna Brudna, Marlena Dulko, Wiktoria Jachira, Mateusz Mazur, Cezary Rewaj, Monika Rewaj Martyna Wnęk.
          Jury miło trudny orzech do zgryzienia, ponieważ dzieci z całej gminy prezentowały bardzo wysoki poziom. Pani Liliana Jurkowska była tym bardziej zadowolona, kiedy ogłoszono, że na liście laureatów znaleźli się: Martyna Wnęk, Mateusz Mazur i Cezary Rewaj.
          Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, a laureaci otrzymali specjalne duże maskotki.


LUBUSKI KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM.

          Przez dwa tygodnie toczył się pierwszy etap konkursu BRD. Uczniowie kl. IV, V, VI odpowiadali na drukowane codziennie z internetu pytanie dotyczące zasad w ruchu drogowym. Agata Nogalska, Dawid Lewandowski i Arek Muła czuwali, by pytania docierały do uczestników konkursu, a potem odpowiedzi trafiały na tablicę wyników zbiorowych. W ogólnej klasyfikacji najlepiej wypadła klasa V. Do drugiego etapu konkursu mogły zakwalifikować się tylko osoby, które zdobyły najwięcej punktów w poszczególnych klasach.

Zwycięstwo odnieśli:
kl. IV - Agnieszka Muńko
kl. V - Grzegorz Kuczak
kl. VI - Patryk Rezlerski

Na drugim miejscu zakwalifikowali się:
kl. IV - Natalia Mazur
kl. V - Ala Kaźmierczak
kl. VI - Emil Strzelczak


14. 10. 2006r.
Dzień Edukacji Narodowej.

          Bardzo miły i uroczysty apel odbył się w naszej szkole 13.10.2006r. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a nawet tańczyli. To wszystko, aby okazać wdzięczność pracownikom oświaty. Samorząd Uczniowski wsparty siłami świetlicy szkolnej przygotował piękne kartki z bukietami kwiatów. Rada Rodziców podziękowała też za opiekę i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci.


11. 10. 2006r.
Ślubowanie klasy I.

          W atmosferze bardzo świątecznej i uroczystej uczniowie pierwszej klasy zaprezentowali się przed swoimi rodzicami i panią Dyrektor szkoły. Odświętnie ubrani śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Mama Arka Porzucka odpytała dzieci ze znajomości „ Katechizmu Polskiego Dziecka”. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor „czarodziejskim ołówkiem” pasowała wszystkich na uczniów naszej szkoły. Posypały się gratulacje od Samorządu Szkoły, które złożył Przewodniczący Patryk Rezlerski, a od Rady Rodziców uczniowie otrzymali wspaniałe teczki na dyplomy, od rodziców przepiękne czapki i równie czarodziejskie niebieskie ołówki, a od pani wychowawczyni pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się wspaniałym słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Nad całością czuwała p. Aurelia Konowałów.


09. 10. 2006r.
Wyjazd do kina.

          Wyjazd do kina na film „Garfild 2” uczniów klas starszych był udany. Duży ekran robi swoje. Odpowiedni nastrój i wspaniały film pozostawi w naszych głowach miłe wspomnienia.


06. 10. 2006r.
KONCERT FILHARMONII PT. „JAK SŁUCHAĆ MUZYKI”.

          Mieliśmy okazję posłuchać wspaniałej muzyki na żywo. Oglądaliśmy instrumenty i usłyszeliśmy wiele interesujących ciekawostek związanych z muzyką.


05. 10. 2006r.
Wycieczka autokarowa do Świdnicy.

          Nasi uczniowie mieli żywą lekcję historii w Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Świdnicy „Od pradziejów do czasów nowożytnych”. Przeszłość pozostawia bardzo różne ślady.


29. 09. 2006r.
FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ „TURYSTYCZNA WŁÓCZĘGA”.
          29.09.2006r. w sali kina Luna reprezentował naszą szkołę Zespół Precelki w składzie: Natalia Mazur, Natalia Rewaj, Agnieszka Muńko, Marta Kuczak, Klaudia Markulak, Klaudia Ślęczka, Paulina Bryjak. Dziewczyny wypadły bardzo dobrze. Zdobyły dyplom i piękny obraz dla szkoły. Tym razem pod opieką p. A. Stojanowskiej nabierały nowych doświadczeń. Festiwal miał formę przeglądu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki. Atmosfera była koncertowa.Harcerski start.

          Drużyna harcerska rozpoczęła nowy rok harcerski. Opracowano plan pracy na rok i zorganizowamo wspaniały 3-dniowy biwak w szkole. Drużynową jest Katarzyna Jarosz, pełna pomysłów, a uczniowie zawsze pełni chęci do pracy.Pierwsza szkolna dyskoteka w tym roku.

          Wszyscy byli bardzo zadowoleni, kiedy p. J.Gołębiewicz zgodziła się być opiekunem na dyskotece. Klasa VI opracowała szczegółowy program. Wszystkim dopisał dobry humor więc zabawa udała się!


22. 09. 2006r.
Wycieczka rowerowa do lasu.

          Celem wyjazdu była integracja klasy IV i dzieci chętnych do współpracy w ramach koła przyrodniczego. Kształtowana była umiejętność obserwacji życia w klasie oraz rozpoznawanie pięter roślinności i przemian jakie dokonują się w lesie na przełomie pór roku. Zachowywaliśmy się cicho. Zdrowo spędziliśmy wolny czas, oddychając leśnym powietrzem. Nauczyliśmy się współdziałać w grupie i zebraliśmy ciekawe materiały na wystawę. Organizatorem wycieczki była p. A.Lechocka, a pomoc w opiece nad dziećmi sprawowała p. M.Bryjak i p.Gałandziej.


21. 09. 2006r.
Spotkanie z policjantem.
         Uczniowie kl. O, I, II, III spotkali się z panem dzielnicowym Waldemarem Klisowskim i funkcjonariuszem policji panem Gancarczykiem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci. Nasza szkoła zgłasza się też do ogólnopolskiego programu „Szkoła bez przemocy”.


15-17. 09. 2006r.
Sprzątanie świata
          Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w akcji sprzątanie świata. Każda klasa miała wyznaczony przez Samorząd szkolny teren. Dzieci ze swoimi wychowawcami aktywnie pracowały i szybko widać było efekty. Szkolne koło LOP pod opieką p. A.Lechockiej przygotowało apel zachęcający do dbania o środowisko. Hasła propagujące te zadania umieszczone zostały na gablocie szkoły. Opiekunowie Samorządu szkolnego p. B.Helwin i p. J.Gołębiewicz wraz ze swoimi współpracownikami ogłosili konkurs plastyczny o tematyce związanej z ochroną środowiska.


04. 09. 2006r.

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2006/2007.

        Piękny, słoneczny dzień powitał dzieci i nauczycieli. Uczestnictwem we mszy świętej rozpoczęliśmy nowy 2005/2006 rok szkolny. Rok kolejnych zmagań, konkursów, olimpiad. Możemy sobie jedynie życzyć, aby nie był gorszy od poprzedniego, aby przyniósł nam laureatów i finalistów.

Pani Dyrektor Jadwiga Muńko rozpoczęła powitaniem wszystkich zebranych apelem szkolnym. Zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego i na maszcie szkolnym załopotała flaga.


 

 

 Copyright © 2004 - 2010