...::: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Złotniku :::...
 

SZKOŁA PODSTAWOWA W ZŁOTNIKU

 

ADRES: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Złotniku 68-200 Żary     TEL: (68) 3741285      E-MAIL: sp-zlotnik@o2.pl

TUTAJ ZNAJDZIESZ INFORMACJE NA TEMET NASZEGO PATRONA.
STRONA GŁÓWNA>>Nasz PATRON

 

 JETEŚMY DUMNI Z NASZEJ SZKOŁY
          Jan Paweł II – wielki Papież, wielki człowiek, wielki Polak. Jego imię nosi wiele instytucji, wiele szkół, od 15.10.2010r. także nasza.

          W naszej szkoleodbyła się wielce ważna uroczystość. Obok Dnia Edukacji Narodowej i Jubileuszu 65-lecia szkolnictwa w Złotniku, obchodziliśmy również nadanie naszej szkole imienia Jana Pawła II. Dość długo przygotowywaliśmy się do tego święta, bo już od poprzedniego roku szkolnego. Na zajęciach Koła Małych Twórców robiliśmy serduszka z cytatami Jana Pawła II. Na kółku informatycznym tworzyliśmy i drukowaliśmy szkolną gazetkę, którą umieszczaliśmy w specjalnie przygotowanych na tę okazję teczkach. W gabinecie polonistycznym przygotowana była wystawa pt. „Historia szkoły w obiektywie”, można było tam obejrzeć kroniki szkolne i zdjęcia nie tylko z czasów obecnych, ale z początków szkolnictwa. Wspólnie przygotowaliśmy występ artystyczny. Długo oczekiwaliśmy na ten dzień…
          Dnia 15.10.2010r. wszyscy uczniowie, absolwenci, pracownicy szkoły i zaproszeni goście spotkali się na uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Złotniku. Prawdziwym zaszczytem dla nas była obecność biskupa Adama Dyczkowskiego i wielu księży, w tym absolwentów naszej szkoły. W trakcie Mszy Św. został poświęcony sztandar, którego fundatorem są absolwenci i Rada Rodziców. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą historii szkoły i naszego patrona Jana Pawła II. Uroczystym korowodem, przy dźwiękach muzyki kapeli góralskiej, w asyście pocztów sztandarowych z Zespołu Szkół Katolickich w Żarach i OSP w Złotniku przeszliśmy do szkoły. Kiedy wszyscy już zgromadzili się na Sali gimnastycznej wprowadzone zostały poczty sztandarowe. Nasz sztandar pani Dyrektor przekazała na ręce uczniów, którzy ślubowali, że zaopiekują się tym bardzo cennym symbolem. Po wygłoszonych przemówieniach oglądaliśmy występ artystyczny uczniów, Zespołu Śpiewaczego Chabry i Górali Czadeckich. Odsłonięta została pamiątkowa tablica. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem i wspaniałym tortem jubileuszowym.
          To niezwykłe spotkanie po latach odnowiło stare znajomości i dostarczyło wielu niezapomnianych wzruszeń, w niejednym oku zakręciła się łza. Na pewno ten dzień zostanie na długo w pamięci uczniów, pracowników szkoły iw wszystkich gości będących uczestnikami uroczystości. Z pewnością prze następne lata towarzyszyć nam będą słowa Jana Pawła II „Wy jesteście przyszłością świata…”.

~~ Zobacz zdjęcia z uroczystości ~~